Nadajnik IRek T/2
Zdjęcie nadajnika IRek
Sprawdź dostępność i cenę...

Nadajnik jest w stanie skopiować niemal każdy sygnał nadawany w podczerwieni (IR Remote Control), a z pewnością jeśli jest zakodowany w jednym ze standardów: Philips RC-5, RC-6, JVC, NEC, Nokia NRC17, Sharp, Sony SIRC, RCA X-Sat, itp., Dzięki temu obsłuży każde urządzenie znajdujące się w domu, którym można sterować zdalnie pilotem na podczerwień. Częstotliwość modulacji fali nadającej może wynosić 36, 38, 40 lub 56 kHz i jest ustawiana dla każdej komendy indywidualnie.

Nadajnik wyposażony jest w odbiornik podczerwieni oraz trzy diody nadawcze IR. Diody zostały tak rozmieszczone, aby maksymalnie zwiększyć zakres działania. W linii prostej urządzenie nadaje na odległość 22 metrów. Wysyłany sygnał jest tak silny, że często nadajnik i np. telewizor nie muszą być w linii prostej. Nadany sygnał odbije się od ściany, mebli lub innych powierzchni płaskich i trafi do odbiornika.

Każdy nadajnik wyposażony jest w unikalny nr seryjny. Dzięki temu istnieje możliwość podłączenia wielu nadajników do jednego komputera i sterowania nimi z jednego programu. Dlatego można sterować z jednego miejsca urządzeniami znajdującymi się w różnych pomieszczeniach. Nadajnik oczywiście można podłączać do komputera poprzez HUB USB.

Wysyłanie i odbieranie danych z nadajnika odbywa się poprzez port USB. Nadajnik po podłączeniu do komputera zostaje rozpoznany jako urządzenie HID i zainstalowane zostają odpowiednie sterowniki (dostępne w systemie). Ze strony użytkownika wymagane jest tylko podłączenie nadajnika kablem USB do komputera, reszta operacji zostanie wykonana automatycznie przez system operacyjny.


Sprawdź dostępność i cenę...


Dane techniczne nadajnika T/2:
  • Procesor: Atmega8A-PU
  • Częstotliwość taktowania procesora: 16 MHz
  • Diody nadawcze IR: 3x TSUS5402, długość fali 950 nm, średnica 5 mm
  • Odbiornik podczerwieni: TSOP31236, 36kHz
  • Zasilanie: 5V z USB
  • Wymiary obudowy: 66 x 25 x 47 mm (szer. x wys. x gł.)

Nadajnik IRek na dłoni